Adıyaman GençBank’ın İlk Dönemi

Gençler Anlattı, Hikayeleri Kitap Oldu !
1 Haziran 2015
2016 GençBank Yeni Uygulama Yerleri için Çağrı
4 Kasım 2015

Adıyaman GençBank’ın İlk Dönemi

Adıyaman GençBank, dönemin en hızlı ekiplerinden biriydi. Dönem boyunca 4 farklı tema üzerine projeler desteklendi. İşte o projeler:
23 Nisan Çocuk Şenliği23 Nisan’da çocuklarla bir araya gelindi.. Şenlikte yok yoktu, atölyeler, oyunlar, müzik, dans!! Adıyaman’ın merkezi bir parkında gerçekleşen projede, ekibimiz çocuklarla keyifli bir gün geçirmekle kalmadı, yerellerinde çocuk haklarının korunmasına da dikkat çekti.AğaçlandırmaProje, TEMA ile ortak gerçekleştirildi ve 3 aşamadan oluştu. 1. aşamada kreş çocukları ile ağaç dikimi yapıldı. 2. aşamada Urfa’da tema sorumluları ile buluşma gerçekleşti. 3. aşamada Adıyaman yerelindeki gençlere çevrenin korunması, kuraklık tehlikesi ve ağaçlandırmanın önemi gibi konularda bilgi verildi.
Gençler, herkesi ekolojik dengenin korunması için bir şeyler yapmaya davet etti.
Eğitim Engel TanımazAdıyaman’da Engelliler Günü’nde bir şeyler yapmak isteyen gençler bir araya geldiler ve zihinsel engelli çocuklarla vakit geçirmeye karar verdiler.
Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndaki zihinsel engelli çocuklarla bir araya gelindi. Gün boyunca çeşitli  etkinlikler, oyunlar düzenlendi ve çocukların dans gösterileri izlendi.
Gençler, “Engelsiz Bir Yaşam” sloganıyla engellilik konusunda ayrımcılığa dikkat çektiler.
Bağlanamam Dünya Sigarasız Gün EtkinliğiBağlanamam Dünya Sigarasız Günü sağlıklı yaşam etkinliğidir. Bu günde, gençler stand kurdular. Peki neler mi oldu bu standda?
Sigaranın sağlığa zararları anlatıldı, sağlıklı yaşamın önemi üzerine bilgilendirmeler yapıldı,  sorular cevaplandı, “Bağlanamam, çünkü….” sloganları bulundu ve günün sonunda pek çok insana ulaşıldı.