Gençler Anlattı, Hikayeleri Kitap Oldu !

2015 Yılı Başlangıç Eğitimleri
11 Mart 2015
Adıyaman GençBank’ın İlk Dönemi
15 Temmuz 2015

Gençler Anlattı, Hikayeleri Kitap Oldu !

Analttım Kitap Oldu Artık Raflarda…. 

İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Belediyesi’nin yerel işbirliği ile hayata geçen proje ile genç yeteneklerin hikayeleri kitap oldu.

2014 yılının Haziran ayında başlayan projenin açık çağrısına 673 başvuru geldi. İçerinden 10 hikaye, jüri üyeleri tarafından seçildi. Kitaba, bu projeyi fikirleriyle aydınlatan Türkiye’nin en genç 3 yazarının da öyküsü eklendi.

Genç yazarları teşvik etmek ve hikayelerini okuyucularla buluşturmak için çıkılan yolda sona yaklaşıldı. Haziran ayı itibariyle gençlerin hikayelerinden oluşan kitap yayınevlerinde ve kitapçılarda İkinci Adam Yayınevi işbirliği ile yerini alacak.

1 Haziran 2015 tarihinde Samsun’da gerçekleşen tanıtım kokteyli ile Türkiye’nin en genç yazarlarından Burak Yavuzyiğit ve Alpcan Candan söyleşi yaparak; Anlattım Kitap Oldu! kitabının tanıtımı yapıldı.,

Öykülerden…. 

“Cevap yok. Kendi sesimi dahi duymaktan acizken onunkini nasıl duyabilirim ki zaten, konuşuyor olduğum gerçeği bile meçhulken neden birinin buradayım demesini bekliyorum?” Umutların Bittiği Yer – Gizem Karahan 

“Sevgili okur burada araya girmek zorunda hissettim çünkü benim anlatım tarzımı çalıyor top sakal. Hafiften kötü olmadım değil ama mutlu da oldum. Çalan top sa- kal olsun. Gerçi öyle diyorum da aynı hikâye içinde öz- günlüğümü yitirdim. Ama siz gene de farkındasınız ki bu anlatım tarzıyla hikâyede ilk kez benimle tanıştınız. Ben sadece hatırlatmak istedim. Neyse top sakalla devam edelim.” Özür Dilerim – Mahmut Ozan Büyükdişli 

Şimdi Kitapçılarda…   

Kitaptaki genç yazar adaylarının hikayeleri, yine genç yazarlar tarafından seçildi.Şimdi 13 gencin hikayesi bir kitapta, sizlerin onlara ulaşmasını bekliyor.

Atakum GençBank’ın projesi, “Anlattım Kitap Oldu”nun satışından elde edilecek gelir, yine gençlerin proje fikirlerini hayata geçirmeleri için kullanılacak.

İnternet satışı için aşağıdaki bağlantılardan birini kullanabilir veya size yakın olan kitapçıya uğrayabilirsiniz.

D&R İnternet Satış

İdefix İnternet Satışı