2015 Yılı Başlangıç Eğitimleri

GençBank’ın bir uzantısı olan “Genç Fikirler” projesi başladı….
23 Şubat 2015
Gençler Anlattı, Hikayeleri Kitap Oldu !
1 Haziran 2015

2015 Yılı Başlangıç Eğitimleri

GençBank Programı Bölgesel Başlangıç Eğitimleri

GençBank’ın 2015 yılı faaliyetleri 27 Şubat–1 Mart ve 6-8 Mart tarihileri arasında Samsun ve Adıyaman’da gerçekleşen iki bölgesel başlangıç eğtimi ile başladı. 11 GençBank ekibinden 65 gencin katıldığı eğitimlerin ardından yerel faaliyetler başlayacak ve GençBank ekipleri  bölgelerindeki akranlarının proje fikirlerini yıl boyunca destekleyecekler. 2015 yılı GençBank ekipleri Samsun Atakum ve Tekkeköy, İzmit, İzmir/Seferhisar, İstanbul, Afyon/Emirdağ, Adıyaman, Batman, Erzurum/Aziziye, Hatay ve Kilis’teki yerel ortakların ev sahipliğinde faaliyet gösteriyorlar.

Samsun’daki Başlangıç Eğitimi 2 paralel salonda gerçekleşti. Salonlardan birinde, GençBank  2015 yerellerinden (Atakum, Tekkeköy, Emirdağ, İstanbul/Tayf, Seferihisar, İzmit) 33 katılımcı; hibe programının adımlarını deneyimlediler.

Diğer saonda ise, Genç Fikirler Kız Yurtları Pilot Hibe Programı projesi için Malazgirt, Urfa ve Artvin yurtlarından 18 katılımcı ve 3 sorumlu öğretmen ile 9 kolaylaştırıcının yer aldığı Başlangıç Eğitimi gerçekleştirildi.