Atakum: Hayatımızın En anlamlı Konseri

Adını Sen Koy – Adıyaman’da Tiyatro
23 Nisan 2014
Samsun Köylerinde Kadınlara Özel Sinema
27 Nisan 2014

Atakum: Hayatımızın En anlamlı Konseri

‘Hayatımızın En anlamlı Konseri’

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir köy okulunda konser veren Ozan ve ekibi, 26 kişinin organizasyonunda yer almasıyla, Yeşiltepe Köyü’ne giderek çocuklarla birlikte şarkılar söyleyip dans ettiler.

Ozan: ‘İğne Deliği Gençlik Merkezi’nden köyün saptanması için yardım istedik ve yapılan çalışmalar sonucunda da Yeşiltepe Köyünde karar kıldık. Yapılan destekler sonucunda iyi bir ses  sistemi ayarlanıp güzel bir konser gerçekleştirdik. Çocuklarla birlikte şarkılar söyleyip dans ettik. Hayatımızın en anlamlı ve özel konserlerinden birisiydi. Projeyi 26 kişinin katılımıyla hazırladık. Yaklaşık olarak da 40 çocuk, 20 ebeveyn ve öğretmen katıldı.Daha önce Toplum Gönüllülerinin bu tarz etkinlikler yaptıklarını biliyorduk ve bizim de bu organizasyonlarda bulunma isteğimiz vardı hep. Böyle bir organizasyonun yapılabilme ihtimali üzerine düşündük uzunca bir süre. Nihayetinde de 23 Nisan etkinlikleri adı altında güzel bir projeyi hayat geçirdik.

Öncelikle köydeki yaşamın şehirden ne kadar farklı olduğunu gördük.Şehir insanıyla köy insanının günlük yaşantısındaki öncelik kavramlarını tüm çıplaklığıyla gördük. Oradaki gençlerin ne kadar küçük şeylerle mutlu olabildikerini, aynı şekilde sevgi ve saygının sadece bir şehir adabı ve kültürü olmadığını çok iyi anladık. Sosyal sorumluluk projelerinin manevi olarak insana ne kadar değer kattığını, gönüllü olmanın ne demek olduğunun da farkına vardık.

Bu organizasyon muhtemelen Yeşiltepe Köyü için bir ilk oldu. Gözlerindeki heyecandan da bunu çok net anlayabiliyorduk. Hayatları boyunca hiç dinlemedikleri bir müzik tarzını onlara sevdirdik. Müziğin birliştirici özelliği sayesinde toplumsal statü farkını bir anlık da olsa ortadan kaldırıp ortak bir bağ kurduk. Konser öncesi ve sonrası bir çok gençle sohbet ettik gelecekleri hakkında konuştuk. Umarız bundan sonraki yaşantılarında başarılı olmaları konusunda ufak bir dokunuş yapabilmişizdir. En önemlisi de bu hayatta sadece kent yaşamının olmadığını çok açık bir şekilde benimsedik.’