Bugün Günlerden OYUN!

Anlattım Kitap Oldu; Atakum
17 Nisan 2014
Adını Sen Koy – Adıyaman’da Tiyatro
23 Nisan 2014

Bugün Günlerden OYUN!

Emirdağlı genç ve çocukların rengarenk bir oyun günü yaşamasını sağlayan Kardelen projesini şöyle anlatıyor: ‘Çocukların internet ortamından uzak geleneksel oyunların ön planda olduğu bir oyun gün organize etmek istedik. Çocuklarla “halat çekmece, körebe, hulahup çevirme yarışı ve babam Çin’den geldi” gibi oyunları oynadık. Projeyi 12 kişi ile birlikte yürüttük ve bize toplamda 54 öğrenci katıldı.

“Projenin ortaya çıkması, sınıfta dört kişinin oturup Tubitak Proje Yarışmasına katılmak için proje hazırlamak istemesiyle başladı. O hafta okulumuza tanıtıma gelen  Gençbank  Proje ekibinin  bize Gençbank’ı anlatmasıyla  Tubitak’tan önce bize bir deneyim olsun diye katıldığımız bir proje haline geldi.

Bu projeyi hayata geçirerek, kendi kararlarımı ve düşüncelerimi rahatlıkla birilerine aktarmayı, nasıl bir ekip olunacağını, bir şey hazırlarken  ihtiyacımı belirleyip onu nerden temin edebileceğimi öğrendim.

Bence etrafımdaki gençlere de epey katkısı oldu; her şeyin bilgisayar ya da teknolojik aletler olmadığını arkadaşlarla bir araya gelindiğinde nasıl eğlenilmesi gerektiğini, oyunların her zaman için gün ışığında olması bizim  hem sağlık yönünden hem sosyalleşmemiz için  hem de birlik ve beraberliğin nasıl olması gerektiğini anlamalarına yardımcı oldu”