Adıyaman GençBank Çoştu !

Batman’ın Köy Okullarında Film
11 Şubat 2014
2014 Yılı Başlangıç Eğitimleri
11 Mart 2014

Adıyaman GençBank Çoştu !

Adıyaman Ekibi 3 farklı projenin ard arda hayata geçmesini sağladı. Projelerin hepsi çok keyifli.

İLMİKLERİN KOMBİNESİ 

Adıyaman’da yaşayan Funda ve Merve, ip ve boncuklardan rengarenk bileklik yapmasını bilen internetten ve de başkalarında sürekli farklı modeller öğrenen iki genç kadın. Bildikleri modelleri başka gençlerle paylaşmak istediler, GençBank Projesi’ne başvurarak fikirlerine destek buldular. Şimdi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi’nde gönüllü eğitmenlik yaparak ip ve boncuklardan bileklik yapmasını kendi akranlarına öğretiyorlar.

KUŞLARIN DA ARTIK BİR YUVASI VAR

Kuşların kuluçkaya yatabilecekleri daha rahat ve güvenli bir alan yaratmak isteyen gençler, GençBank’ın da desteği ile 40 adet kuş yuvası yaptırdı. Kuş yuvalarını boyadıktan sonra şehrin farklı noktalarına ve Demokrasi Parkı’ndaki ağaçlara taktılar. Rengarenk kuş yuvaları, kuşları kış aylarında soğuktan korudu.

DİNAMİK PARK

Muhammet, Adıyaman Ticaret Meslek Lisesi’nde okuyan bir genç.  Okul bahçesinde öğrencilerin oturabileceği banklar yapmak ve bahçedeki ağaçların korunmasını sağlamak için 2 arkadaşı ile birlikte Dinamik Park adında bir projeyi hayata geçirdi.  Adıyaman Belediyesi ve Gençbank’ın desteğini alan gençler, okul bahçesini yeni görünümüne kavuşturdu ve ağaçlar için daha korunaklı bir alan oluşturmuş oldular. Bahçenin yeni görüntüsünden okul öğrencileri de oldukça memnun.