GençBank Kampı 2013

Arhavi GençBank Spor
13 Ağustos 2013
Açık Hava Sineması, Adıyaman
4 Eylül 2013

GençBank Kampı 2013

2012 yılında olduğu gibi projenin 2013 yılı dönemi ve ekipleriyle de dönem ortasında buluşup değerlendirme yaptık. Toplamda 23 katıımcı ve 6 kişilik kolaylaştırıcı ekip, bu yılın kampını gerçekleştirdi.

Bu yıl 14 – 20 Ağustos tarihleri arasında, yine Selçuk Belediye’si Gençlik Kampı’nın organize edildiği, Pamucak’ta, GençBank Kampı’nda buluşuldu. Bu yılın programı geçen yıldan biraz daha farklıydı. Özellikle GençBank Ekipleri’nden her birinin ortak problemlerinden ikisi üzerine bir program oluşturma kararı alındı: Motivasyon ve yerelde yapılan/yapılmak istenen çalışmaların tanıtılması.

Program içerisinde tam bir gün, Selçuk’taki bir okulun duvarlarının boyanmasına ve görümünün iyileştirilmesine ayrıldı. Nedeni; doğrudan motivasyon ile ilgili. Temelde, Gençleri gönüllülük yapmaya teşvik eden bir projenin, özneleri konumundali GençBank Ekip üyeleri’nin, hepbirlikte gönüllü faaliyette bulunması, birlikte birşeyi başarmanın verdiği haz gerçekten değişilmez.

Kamp programının diğer başlığı ise “Reklam Kokan Haraketler” adı ile, “tanıtım” araçlarını çalışmaya ayrıldı; Poster / Broşür tasarlama, Flash Mob hazırlama, Dans, Video çekmek ve kurgulama, Faz-Zin hazırlama atölyeleri ve alt gruğ çalışmaları gerçekleşti. Şimdi burada edinilen deneyimi yerellerdeki giğer ekip arkadaşlarına aktarma zamanı. Videolar ise aşağıda.