Seferihisar GençBank: Köy Köy Dolaşıyor…

Atakum’da Rampalar Engelsiz !
22 Haziran 2013
Kısa Film Atölyesi, Arhavi
15 Temmuz 2013

Seferihisar GençBank: Köy Köy Dolaşıyor…

Giysin Giysimdir Projesi 

 “Dolabımızda o kadar çok giymediğimiz giysi var ki… Üstelik yenilerini de almaya devam ediyoruz. Peki bu durumu nasıl olumlu hale döndürebiliriz?” diye düşünmeye başlayan Seferihisarlı gençler “giysin giysimdir” projesi ile karşımızda.

Gençler Seferihisar’da duyuru yaparak Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde, kullanmayan – ihtiyaç fazlası giysileri toplamaya başladı. Bir taraftan da Seferihisar’a bağlı köylerin muhtarlarıyla konuştular. İhtiyacı olan aileleri belirlediler. Sonrasında ise belediyeden araba ayarlayarak giysileri ihtiyacı olan ailelere ulaştırdılar. Projenin ilk dağıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Mehmet Ali ve Simge ‘nin yürütücülüğünde giysi yardımı projesinin ilk ziyaretini Çamtepe Köy’ündeki 7 aileyi ziyaret ederek yaptı. Projede önce ihtiyacı olan köyler belirlendi, 3 farklı köy ziyaret edildi, ailelerle toplandılar. Dün ise, belirledikleri ilk köy olan Çamtepe’ye kalabalık bir ekip, daha önceden ailelerin çocukları için hazırladıkları kıyafetleri ulaştırdılar. 5 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan projenin yürütücülerinden Mahmet Ali ve Simge ile birlikte, GençBank Ekibi ve ekibin yeni üyeleri de oradaydı. Unutmadan Muhtar ve Aza’lara ve refakat eden genç dostumuz Gökhan’a da teşekkürler.

Yıl sonuna kadar projeyi devam ettireceklerini söyleyen gençler Seferihisar’da duyurularını arttırarak daha fazla insanın bu projeye destek olmalarını istiyor.