GapGenç’te GençBank

Selçuk, Yerel İhtiyaçlar Araştırması
29 Nisan 2013
19 Mayıs NTV, Özel Programı’nda GençBank Gönüllüleri
19 Mayıs 2013

GapGenç’te GençBank

Dinamik, üretken, heycanlı, genç dostu, festival, yaratıcı, sivil toplum, birlikte yaşam, yaşayarak öğrenme, gençlik ve gençlik hakları, Avrupa Gönüllük Hizmeti, atölyeler, kültür sanat aktiviteleri, konserler… GapGenç Festivali’ni anlatacak aslında daha çok kelime var. 

GapGenç Festivali, GAP idaresine bağlı Gençlik ve Kültür Evleri tarafından organize ediliyor. Bu sene Adıyaman’daydı. GençBank projesininde gönüllülük yapan gençlerle biz de yerimizi aldık.

Olumsuz hava koşulları festivalin etkinliklerini zaman zaman sekteye uğratsa da bir araya gelmek ve yaptığımız işleri birbirimizle paylaşmak, birbirimizden öğrenmek çok güzeldi.

Gülbahar Turna: “farklı kültürde,  farklı şivede,  insanlarla birlikte konuşmak, anlaşmak, sohbet etmek, iyi vakit geçirmek ve de tanışmak bana bir çok şey kazandırdı. Adıyaman’da geçirdiğim üç günümün verimli geçtiğini düşünüyorum. Kendi yerelimdeki arkadaşlarımla bu tarz etkinliklere de bulunmak beni mutlu etti. Çok daha iyi olabilirdi dediğim şeylerden birisi havaydı.”

Doğukan Durmuş: “İstedigimiz gibi geçmeyen GapGenç festivalinden dönerken yüzümün gülmesinin sebebi hep beraberdik ve bütündük. GençBank ekibi olarak. Elimizden gelenin en iyisini yaptik. Atölyede ve stantta GençBank’ın yaptiklarini ve daha neler yapabileceğini anlattık. GençBank’a yeni katildim ve bu benim için iyi bir deneyim oldu.”