Selçuk, Yerel İhtiyaçlar Araştırması

Bu 1 Rekor: Selçuk Go Turnuvası
28 Nisan 2013
GapGenç’te GençBank
1 Mayıs 2013

Selçuk, Yerel İhtiyaçlar Araştırması

elçuk GençBank, yerlinde yürüteceği hibe programının önceliklerini belirlemek için kendi ilçelerinde gençlerle basit bir anket çalışması uyguladı. GençBank ekibi 136 gence anketi uygulayarak, gençlere en önemli sorunlarından ilk ikisinin ne olduğunu sordular. Anket sonuçlarını ise değerlendirerek Selçuk Belediye Başkanı’na sundular. Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür  ile keyifli bir sohbet eden gençler, hem hazırladıkları anket sonuçlarını birlikte tartıştılar hem de proje fikirlerini paylaştılar.

İşte, yerelde yürüttükleri yüzyüze görüşmeleriden çıkartıp; Belediye Başkanı ile paylaştıkları rapordan bir bölüm:

Genel Değerlendirme

15.03.2013 tarihinde yaptığımız ankette gençlere sorduğumuz sorulardan biri; “kendini mahallene ait hissediyor musun?” sorusuydu. 136 kişinin katıldığı bu ankette bu soruya 81 kişi ‘evet’ cevabını verirken 55 kişi ‘hayır’ cevabını verdi.
Evet cevabını verenlerin sayısı daha fazla olsa da 2. soruya (mahallende sana hitap eden etkinlikler oluyor mu ?) verilen cevaplarda 111 kişi ‘hayır’ 25 kişi ise ‘evet’ dedi.
Buradan anlıyoruz ki gençlerin çoğu yaşadıkları yerden memnun olsa da onlara dair etkinliklerin yapılmamasından şikayetçiler.
Biz de GençBank ekibi olarak gençlerin ne istediğini onlara sorup bize yeni fikirlerle gelmelerini sağlayıp onların da içinde bulunduğu kendilerini ifade edebilecekleri etkinlikleri yapabilmelerine fırsat vermek istiyoruz.
Gençlik radyosu,
Bisiklet gezisi,
Sinema günleri,
Hoş geldin-elveda yaz festivali,
Geri dönüşümlü çöp kovaları