AMİGURUMİ: Adıyaman GençBank’ın İlki

Seferihisar GençBank Çok Haraketli
15 Nisan 2013
25 Mayıs: Uluslararası GençBank Günü !!!
25 Nisan 2013

AMİGURUMİ: Adıyaman GençBank’ın İlki

AMİGURUMİ (ÖRGÜ BEBEK) PROJESİ

Adıyaman GençBank Ekibi ilk proje başvurularını aldı! AMİGURUMİ Projesi. AMİGURUMİ örgü bebek demek. Üç genç kadının projesi olan AMİGURUMİ, 15 gence örgü bebeğin yapılmasını Gençlik ve Kültür Evi’nde öğretilmesini, daha sonra da yapılan bebeklerin çocuk esirgeme kurumundaki kimsesiz çocuklara verilmesini amaçlıyor.

Günümüzdeki plastik ve kanserojen madde içeren oyuncaklara alternatif sunan, daha sağlıklı oyuncakları üretirken gençler bir taraftan el sanatları becerilerini geliştirecek bir taraftan ise kimsesiz çocuklarla buluşarak vakit geçirecekler.

Adıyaman Ekibi’nden İsmail Demir, Projeyi Anlatıyor:

Adıyaman Gençbank ekibi olarak çevremizdeki gençlere ulaşmaya devam ediyoruz.Tanıtımlarımız ve duyurularımız sonucunda ilk projeler gelmeye başladı. Bu projenin ismi (amigurumi) örgü bebek projesi Merve Arslan’ın proje fikiri olan ve bununla ilgili eğitmen ve bütçe hesaplaması yapılmış olup 2 ay sürecek sadece hafta sonları Gençlik Kültür Evi’nde, 15 kursiyere eğitim görecek ve eğitim sonunda bu kişilere katılım belgesi verilecek. Kursta üretilen örgü bebekler sergilenip, çoçuk esirgeme kurumunda kimsesiz çoçuklara verilecektir.

Projenin amacı çoçuklara daha sağlıklı ve zararsız oyuncak sunmak ve aynı zamanda gençler el sanatı konusunda farklı bir alanda eğitim görmesi ve kendi hayel güçlerini örgüye döndürmeyi amaçlamaktadır. Bu proje Adıyamanda ilk olması GençBank tarafından gerçekleşmesi için gün sayıyoruz. Projenin gerçekleşmesi için maddi ve manevi destek sağlanacaktır. “

Adıyaman Ekibi: