Uluslararası GençBank Gönüllüleri Buluşması: Güney Kafkaslar ve Türkiye

Arhavi; YİBO Duvarlarını Boyadık
3 Şubat 2013
Batman, Zorköy İlköğretim Okulu Kitap Kampanyası
12 Şubat 2013

Uluslararası GençBank Gönüllüleri Buluşması: Güney Kafkaslar ve Türkiye

5 Farklı Bölgeden 50 Genç İstanbul’da Barışı Konuştu

GençBank Projesi’nin uluslararası projelerinden biri olan ve Güney Kafkaslar ve Türkiye GençBank Ağı’nın 2012 yılı Mart Ayın’da başlayan etkinlikleri İstanbul’da geçekleştirilen “Kapanış Konderansı” ile geçtiğimiz yılın son etkinliğini gerçekleştirilmiş oldu. Beş farklı bölgeden 50 genç ve 12 kolaylaştırıcının katılımıyla 31 Ocak – 3 Şubat arasında İstanbul’da bir araya geldik.

“Güney Kafkaslar ve Türkiye’de Barış İçin Genç Elçilerin Oluşturulması” amacıyla, geçtiğimiz yıl içerisinde Gürcistan, Azarbeycan, Ermenistan, Aphazya ve Türkiye bölgeleri arasında gençlik değişimleri temelinde “birbirinden öğrenme – birbirini tanıma” ortamları yaratıldı. Sonra da ortak noktalar, farklılıklar, sorunlar ve ihtiyaçlar konuşuldu – paylaşıldı. Şimdi gelecek yıl birlikte oratak projeler gerçekleştirmek için “birbirimizi tanıdığımızı” söyleyebiliyoruz.

İstanbul’da gerçekleşen 3 günlük “Kapanış Konferansı”, GençBank gönüllüleri olarak yaptıklarımızı konuşmak, yapmak istediklerimizi birbirimize anlatmak için iyi bir fırsattı. Programı 3 temel konu etrafnda şekillendi: Birbirimizi tanımak, GençBank deneyimlerini paylaşmak, geleceğe yönelik hedefler ve ortak projeler.

Farklı temelarda ortaya çıkan ortak projelerle ilgili bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.