Atakum’da Eğitim

Kısa Dalga’da Yeni Proje Dönemi
7 Kasım 2012
Radyo İD’de Koray Candemir Röportajı
13 Kasım 2012

Atakum’da Eğitim

Atakum GençBank ekibini genişletme sürecinde şu sıralar.

Ekibe katılmak isteyen bu kadar istekli genç varken, ekip; ekip çalışmaları konusunda uygulamalar yaparak tüm ekibin birlikte ekip çalışmasını deneyimlemesine karar verir.

Ve hazırlıklar başlar. Öncelikle tarih, saat, mekan ve kolaylaştırıcı belirlenir, sonrasında ise günler sayılmaya başlanır buluşma için.

Tarihler 10 Kasım’ı gösterdiğinde ise İğne Deliği Gençlik Merkezi’nde buluştuk.

Atakum GençBank ekip çalışması uygulamaları ekibin koordinasyon ve projeler sırasında karşılaşabilecekleri durumlar hakkında fikir edinmelerini ve birbirlerini dinleme ve anlama becerileri geliştirmeye yönelik kararlaştırıldı.

Birbirinden renkli ve eğlenceli oyunlar ve egzersizler sırasında gençlerin yaşadıkları durumları gerçek hayatta projelerinde ve ekip içerisinde iletişimlerinde yaşayıp yaşamadıkları tartışıldı. Daha sonra uygulama sırasında ne hissettikleri ve grup olarak preformanslarını değerlendirmeleri istendi.

Ekip Çalışması Uygulamalarından sonra ise yaklaşık 25 kişinin katılımıyla Proje Fikir Atölyesi gerçekleştirildi. Gençler hayallerini, hayata geçirmek istedikleri fikirleri paylaştılar, fikirlerini nasıl projelendirebileceklerini konusunda beyin fırtınası yaptılar.

Ekip Çalışması Uygulamaları ve Proje Fikir Atölyesi