Yerellerde Proje Eğitimleri; Arhavi, Batman ve Selçuk

Kavacık’ta “Geleceği Aydınlatma Enstitüsü”
10 Ekim 2012
Batman’da Meslek Tanıtım Seminerleri
26 Ekim 2012

Yerellerde Proje Eğitimleri; Arhavi, Batman ve Selçuk

Yerellerde Proje Yazma ve Yönetimi Eğitimleri

GençBank’lara projeleri ile başvurmak isteyen ancak “fikirler”in projelere nasıl dönüştürüleceğini deneyimlemeyen gençlere yönelik “proje yönetimi eğitimleri” düzenlendi. Eğitimler,  akram eğitmeni Oğuzhan Çaçamer tarafından gerçekleştirildi

İlk eğitim Batman GençBank’ta 29 Eylül’de 40 gencin katılımı ile gerçekleşti. Gençlik – gençlik çalışması ve sosyal sorumluluk projeleri üzerine konuşuldu. Gençlik projeleri hazırlandı,, bu projelerden bazıları Batman GençBank Ekibi’ne sunuldu ve desteklenmesi kararlaştırıldı.

Yerel projeler eğitimlerinin ikincisi 17 – 18 Ekim’de Arhavi’de gerçekleşti. 24  gencin katıldığı eğitimlerin bir bölümüne  Belediye Başkanı da katıldı. Eğitimde Arhavi’de genç olmak ve gençlerin yapabilecekleri konuşuldu; gençlerin ihtiyaçları üzerine projeler yazıldı.

Eğitimlerden üçüncüsü Selçuk’taydı. 19 Ekim ‘de 11 gencin katılımı ile Selçuk GençBank Ofisi’nde proje fikirlerini yazmak ve hayata geçirmek üzerine konuşuldu.

Gençbank Projesi’nde yerel eğitimler önemli bir boşluğu dolduruyor. İmkanları kısıtlı olan gençlerin sadece fiziksel ihtiyaçları yok çünkü. Bilgi ve deneyimi de ihtiyaç duyuyorlar. Proje fikirlerini gerçekleştirmek isteyen gençler, yöntem ve içerik konularında desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Bu ihtiyacı da akran eğitimleri desteği ile karşılamaya çalışıyorlar.