GençBank Ekipleri Eğitimi Gerçekleşti

GençBank Ekipleri Belirleniyor
3 Ocak 2012
GençBank Ekipleri “Yerel Projeler” Süreci
16 Mart 2012

GençBank Ekipleri Eğitimi Gerçekleşti

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”left-to-right”]24 – 29 Ocak tarihleri arasında Silivri, Family Otel’de 44 katılımcı ve 8 kişilik kolaylaştırıcı ekiple projenin ilk büyük buluşması ve etkinliği gerçekleşti.

Eğitimden notlar ve sonrası:
Katılımcıların neredeyse tamamı ilk defa bir sivil toplum faaliyetinde yer alıyorlardı, yaş aralığı ise 15 – 24. Farklı yaşlar, farklı beklentiler ve farklı kültürler bir arada olunca “çok renkli”lik bu eğitimde de tanımlayıcı oldu.
Katılımcılar eğitime; Batman, Arhavi, Atakum, Selçuk, Kavacık, Eyüp yerellerinden 6 veya 7’şer kişilik ekipler halinde katıldılar. Tüm ekiplere destek veren görece yetişkin bir abi/abla da eğitimde ekiplerle birlikteydi.

Eğitime; gençlik, gönüllülük, sivil toplum, ekip çalışması, TOG ve ilkeleri paylaşılarak / tartışılarak başlandı. Ardından projenin uluslararası koordinasyonunu da sağlayan Vernon Ringland (CFNI) projenin yereldeki yürütülüş sürecine dair 3 günlük dolu bir programı gerçekleştirdi. Gelecek dönem planlanması ile de eğitim sonlandırıldı.

Proje ekipler bundan sonrasında, yaşadıkları yerlerdeki gençleri gençlik ve sosyal sorumluluk projeleri yapmaya teşvik edecek ve yerellerinde gençlik çalışması yürütecekler. Bu ekiplere başvuracak gençlerin fkirleri projelere dönüştürülecek ve maddi destek sağlanacak. Amaç ise okuyan – okumayan, çalışan – çalışmayan gençlerin yaşadıkları mahallede/ilçede desteklenmesi ve güçlendirilmesi.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://vimeo.com/35951617″ css_animation=”left-to-right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_images_carousel images=”2898,2899,2900,2901″ img_size=”large” onclick=”link_no” speed=”2500″ autoplay=”yes” wrap=”yes” css_animation=”left-to-right”][/vc_column][/vc_row]