• Yerel Kurumlar İçin Rehber kitap yayınlandı, menüden Uygulama Rehberi'ni tıklatın

  • GençBank'ın animasyonları ve video belgeseli yayınlandı.. videolar bölümünde

  • 11 GençBank Ekibi 2014 yılında 73 gençlik fikrine hibe vererek hayata geçmesini sağladı.

  • Atakum, Adıyaman, Batman, Eyüp, Aziziye, Seferihisar, Kilis, İzmit, Emirdağ ve Antakya GençBank Ekipleri 2015 faaliyetlerini sürdürüyorlar

  • Yerel projeler için çağrılar açıldı, başvular devam ediyor.

Gençler için

 

GençBank Programı, gençlerin toplumsal hayata yaşadıkları yerde katılımlarını hedeflemektedir. Bu nedenle de projenin direk yararlanıcıları gençlerdir. Bu iki şekilde gerçekleşiyor: 

 

1. Yaşadığın yerdeki GençBank Ekibine fikirlerini gerçekleştirmek için başvurarak. 

GençBank Ekipleri belirli dönemlerde akranlarının fikirlerini değerlendirmek ve bu fikirleri projelere dönüştürmelerini sağlamak amacı ile çağrı açıyor. Eğer yaşadığın yerde bi GençBank varsa ise, buraya başvurarak gerçekleştirmek istediğin bir fikrini sunabiliyorsun. GençBank ekibi fikrini değerlendiriyor ve gerçekleşmesi için seni destekliyor. 

Eğer yaşadığın yerde bir GençBank Ekibi varsa, hemen onlara ulaşabilirsin. 2014 Ekiplerine buradan ulaşabilirsin. 

 

Proje fikirleri; sosyal sorumlulukla veya gençlikle ilgili her konuda olabilir. Yaşadığın yerde gördüğün bir eksiliği gidermek, farkındalık yaratmak, değiştirmek veya sadece dikkat çekmek için her türlü fikrini bu ekibe sunabilirsin. Böylelikle yaşadığın yeri sen, istediğin gibi değiştirebileceksin.

 

 

 2. GençBank Ekipleri'ne katılarak

Şu anda 11 farklı yerde GençBank Ekipleri aktif faaliyet gösteriyor. 

Bu Ekipleri aynı yerde yaşayan 6 - 7 Genç oluşturuyor. Bu 6 - 7 kişilik gençler bir araya gelirek GençBank Ekibi'ni oluşturuyor. Diğer ekiplerle birlikte ortak bir eğitim alıyorlar. 

Aldıkları Eğitimi ardindan, bir yıl boyunca yaşadıkları yerdeki (mahalle, ilçe, köy) diğer gençlerin fikirlerini, projelere döüştüemeleri için maddi ve manevi destek sağlıyorlar. Yani aslında GençBank'ın yürütücü gönüllüleri oluyorlar. Bu yılın ekiplerinin listesi burada. Sen de bu ekiplerde yer alabilir ve Uluslararası bir programın senin için sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsin. Bir diğer yandan da yaşadığın yerin "genç odaklı dönüşümü"nde etkin rol alabilirsin.

  

Etiketler

gençbank Nasıl Gençler İçin Nasıl Dahil Olurum?

Twitter'da GençBank