• Yerel Kurumlar İçin Rehber kitap yayınlandı, menüden Uygulama Rehberi'ni tıklatın

  • GençBank'ın animasyonları ve video belgeseli yayınlandı.. videolar bölümünde

  • 11 GençBank Ekibi 2014 yılında 73 gençlik fikrine hibe vererek hayata geçmesini sağladı.

  • Atakum, Adıyaman, Batman, Eyüp, Aziziye, Seferihisar, Kilis, İzmit, Emirdağ ve Antakya GençBank Ekipleri 2015 faaliyetlerini sürdürüyorlar

  • Yerel projeler için çağrılar açıldı, başvular devam ediyor.

Adıyaman GençBank'ın İlk Dönemi

ADIYAMAN GENÇBANK

  

Adıyaman GençBank, dönemin en hızlı ekiplerinden biriydi. Dönem boyunca 4 farklı tema üzerine projeler desteklendi. İşte o projeler:

 

23 Nisan Çocuk Şenliği

 

23 Nisan’da çocuklarla bir araya gelindi.. Şenlikte yok yoktu, atölyeler, oyunlar, müzik, dans!! Adıyaman’ın merkezi bir parkında gerçekleşen projede, ekibimiz çocuklarla keyifli bir gün geçirmekle kalmadı, yerellerinde çocuk haklarının korunmasına da dikkat çekti.

 

Ağaçlandırma

 

Proje, TEMA ile ortak gerçekleştirildi ve 3 aşamadan oluştu. 1. aşamada kreş çocukları ile ağaç dikimi yapıldı. 2. aşamada Urfa’da tema sorumluları ile buluşma gerçekleşti. 3. aşamada Adıyaman yerelindeki gençlere çevrenin korunması, kuraklık tehlikesi ve ağaçlandırmanın önemi gibi konularda bilgi verildi.

 

Gençler, herkesi ekolojik dengenin korunması için bir şeyler yapmaya davet etti.

 

 

Eğitim Engel Tanımaz

 

Adıyaman’da Engelliler Günü’nde bir şeyler yapmak isteyen gençler bir araya geldiler ve zihinsel engelli çocuklarla vakit geçirmeye karar verdiler.

 

Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Okulu'ndaki zihinsel engelli çocuklarla bir araya gelindi. Gün boyunca çeşitli  etkinlikler, oyunlar düzenlendi ve çocukların dans gösterileri izlendi.

 

Gençler, “Engelsiz Bir Yaşam” sloganıyla engellilik konusunda ayrımcılığa dikkat çektiler.

 

Bağlanamam Dünya Sigarasız Gün Etkinliği

 

Bağlanamam Dünya Sigarasız Günü sağlıklı yaşam etkinliğidir. Bu günde, gençler stand kurdular. Peki neler mi oldu bu standda?

 

Sigaranın sağlığa zararları anlatıldı, sağlıklı yaşamın önemi üzerine bilgilendirmeler yapıldı,  sorular cevaplandı, “Bağlanamam, çünkü….” sloganları bulundu ve günün sonunda pek çok insana ulaşıldı.

Etiketler

Adıyaman Projeler

Twitter'da GençBank